Apie savaitgalį konferencijoje Garden Style ir mano sodą

by | Rgp 30, 2016 | Apie gyvenimą...

 

Jau kuris laikas gyvenu kaime ir turiu šiokį tokį kiemą kurį norėčiau paversti jaukia ir skoninga vieta šeimai.  Tačiau jaučiuosi taip lyg turėčiau tuščią popieriaus lapą kuriame nupiešti keli laibi medeliai, stovi šiltnamis ir keletas pavienių augalų. Trūksta jaukumo ir kažkaip tuščia.

Esu iš tų žmonių kuriems labai svarbus vaizdas. Net kai vyras sukalė dėžę kompostui aš nesusilaikiau ir leptelėjau, kad jai trūksta estetikos:) Na funkciją atliks, bet gi ne labai gražu… Todėl konferencija apie sodo stilių kaip tik tai ko man reikėjo:)

Paskutinį šios vasaros šeštadienį mano vyrai išsiruošė prie ežero, o aš į Trakus. Šiltą ir saulėtą dieną praleidau konferencijoje „Garden Style“, kurios tema – 5 pojūčiai. Tai klausa, rega, skonis, kvapas ir lytėjimas. Buvo pasakojama kaip dekoratyvinius augalus derinti su maistiniais (salotas sodinsiu prie pat terasos, kad nereikėtų iki daržo ryte lėkt!), kokios augalų spalvos dera arba ne, nuo ko pradėti kurti sodą, bei kur semtis įkvėpimo. Na, ir kad normalu po pirmų, antrų sodininkystės metų daržą sumažinti bent per pusę:) Taip ir padarysiu:) Nes nei laiko tokiam turiu, o ir valgytojų tik keli:)

Pietų pertraukos metu iš kitų dalyvių sužinojau, kad natūralistinis, mažai priežiūros reikalaujantis sodo apželdinimas vadinamas  „Olandiškoji banga“. Dabar žinau ko man reikia ir apie ką turiu pasiskaityti daugiau.

Garden_bruknesdizainas2(Olandiškoji banga – natūralistinis apželdinimo stilius)

Tarp visos dienos pranešimų labiausiai įsiminė latvės Ilzės Ruksanės pranešimas apie 9 gyvos gamtos kūrimo principus. Būdama kraštovaizdžio architekte ji pasidalino patirtimi kaip kuriamos viešosios erdvės, kaip paversti jas jaukiomis, funkcionaliomis ir derančiomis su aplinka. Jos pasakojimas buvo labai gyvas, natūralus ir įkvepiantis. O pristatytas projektas „Gydantis sodas“ (skirtas psichikos ligomis sergančių žmonių reabilitacijai) įstrigo giliai atmintyje. Kartu su šiuo projektu Latvijoje buvo sukurta meninė instaliacija skirta atkreipti dėmesį į tai kokioje aplinkoje gyvena ir yra gydomi psichikos ligomis sergantys žmonės. Žemiau keletas pasiskolintų nuotraukų iš šios instaliacijos.

Garden_art_bruknesdizainas2(Nuotraukos iš www.facebook.com/alpspace  fotografė  Kristine Madjare)

Požiūris, kad sodas gydo, ramina ir suteikia teigiamų emocijų man labai patiko. Turbūt todėl taip gerai jaučiuosi gyvendama kaime. Atsikėlusi ryte su puodeliu balintos kavos sėdu prie savo darbo stalo, o už lango medžiai, vėjas ir mano pustuštis kiemas:) Kiemas kurį su malonumu kuriu. Dar konferencijos metu mano užrašinėje gimė naujas planas kokį sodą aš noriu matyti, o sekmadienį nesusilaikiau ir užsukau į gėlių turgų:) Todėl dabar turėsiu ką veikti iki vėlyvo rudens…

Inga